Automobilowa Noc Muzeów w Legionowie!

Tradycyjnie jak co roku 14 maja odbywa się w całej Polsce impreza którą chyba wszyscy kojarzą i wielu w niej czynnie uczestniczy. Chodzi o Noc Muzeów. Jako mieszkaniec Legionowa, dostałem zaproszenie od Muzeum Historycznego Legionowa aby zaprezentować swoje pojazdy. W Legionowie oprócz wspomnianego Muzeum Historycznego przy ul. A. Mickiewicza 23 , znajduje się filia na osiedlu Piaski. Jest to stare carskie kasyno przeniesione w to miejsce parę lat temu. W historii Nocy Muzeów prezentowałem już swoje pojazdy. Dziesięć lat temu pokazywałem swojego Forda model T z 1924 roku. Był on w innym kolorze i przed remontem kapitalnym. Zamieszczam ciekawostkę z tamtej imprezy. Artykuł o Fordzie napisany przez dwie licealistki Katarzynę  Górnicką i Agnieszkę Krauze kl.Ie LO im. M.Konopnickiej w Legionowie którę pojazd ogladały i jak widać w jej publikacji bardzo się podobał!

Noc Muzeów w Legionowie, czyli co interesuje współczesne dziewczęta

Mam nadzieję że publikacja  zainteresowała ! Dla ciekawostki można zobaczyć Forda Model T z 1924 roku na zdjęciach i porównać z jego wyglądem obecnie. Teraz chyba wygląda lepiej! ( mam nadzieję )

Ford model T po remoncie.
Ford model T po remoncie i w drodze na Noc Muzeów! Pali 50 litrów na 100 kilometrów i ma zakaz wpisany do dowodu rejestracyjnego, że nie wolno mu poruszać się po zmroku i przekraczać 40 km/h! Stąd laweta, żeby nie było podejrzeń że nie jest na chodzie!

Wystawa samochodów przed Muzeum Historycznym w Legionowie pokazywała upływ czasu w motoryzacji i zmiany jakie zachodziły w konstrukcjach pojazdów.  Na wystawie zaprezentowałem Forda model T z 1924 roku, Polskiego Fiata 518 z 1933 roku oraz Mini One z 1990 roku. Pokazaliśmy również Mercedesa 230 S z  1963 roku.

W imprezie brała udział również grupa rekonstrukcyjna złożona z Pań i prezentująca stroje z lat 20 tych i 30 tych. Oraz grupa rekonstruktorów wojskowych. Były warsztaty dla dzieci w postaci malowania na szkle. Do obejrzenia były ekspozycje poświecone Państwu Centkiewiczom, byli to polarnicy i pisarze i mieszkali w Legionowie. Druga ekspozycja dotyczyła przeworskiej kultury, której pozostałości znaleziono na terenie Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Pogoda niestety nie sprzyjała i padał deszcz co znacznie utrudniło prezentacje odbywające się na zewnątrz. Czyli najbardziej zmokliśmy my samochodziarze!

Z osób zwiedzających naszą ekspozycję było wiele zainteresowanych motoryzacją i przekazywało nam miłe słowa zwłaszcza na temat wyglądu samochodów i pieczołowitości odbudowy.

Szczególne podziękowania dla ekipy Muzeum Historycznego w Legionowie oraz Pana Pawła Młyńczyka z Wrocławia z firmy Classic Garage, który pomógł w przewozie samochodów i i ch obsłudze.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z imprezy.

Chwila przed wystawą, jak zwykle coś do poprawienia w ostatniej chwili ( wiadomo, zimą nie było czasu)
Chwila przed wystawą, jak zwykle coś do poprawienia w ostatniej chwili ( wiadomo, zimą nie było czasu i w warszatcie było zimno)
Wyjeżdzamy z garażu, jest to pierwsza prezntacja publiczna Forda modelu T z 1924 roku po starannej odbudowie.
Wyjeżdzamy z garażu, jest to pierwsza prezntacja publiczna Forda modelu T z 1924 roku po starannej odbudowie.
Bestia załadowana i gotowa do drogi.
Bestia załadowana i gotowa do drogi.
nasza deszczowa ekspozycja.
Nasza deszczowa ekspozycja, ale jak coś warczy to zawsze przyciąga zaintersowanie zwiedzających pomimo wstrętnej pogody.
W namiocie opowiadaliśmy o pojazdach i co chyba najciekawsze każdego odpaliliśmy tak aby każdy mógł zobaczyć zę pojazdy działają.
W namiocie opowiadaliśmy o pojazdach i co chyba najciekawsze każdego odpaliliśmy tak aby każdy mógł zobaczyć że pojazdy działają i są  wpełni sprawne.
Wszyscy z zaintersowanie m słuchali o pojazdach zabytkowych, tym bardziej cieszy nas fakt że było dużo Pań. które głównie pytały się o rówżne aspekty.
Wszyscy z zaintersowaniem słuchali o pojazdach zabytkowych, tym bardziej cieszy mnie fakt że było dużo Pań, które głównie zadawały pytania. Oj panowie wstyd!.
W części Automobilowej było dużo zwiedzających.
W części Automobilowej było dużo zwiedzających.
Pokazy strojów z epoki, brakowała tylko szampana, lulek do palenia i tańca na stole. Szalone lata 20 te i 30 te!
Pokazy strojów z epoki, brakowało tylko szampana, lulek do palenia i tańca na stole. Szalone lata 20- te i 30- te!
Niestety Panie nie miały wersji automobilowych swoich strojów ( szuby, okulary, chusty itp.) ale i tak wygładały zjawiskowo.
Niestety Panie nie miały wersji automobilowych swoich strojów ( szuby, okulary, chusty itp.) ale i tak wyglądały zjawiskowo.
Na koniec wystawy zaprezentowaliśmy Mercedesa 230S naszej zaprzyjażnionej firmy z Wrocławia
Na koniec wystawy zaprezentowaliśmy Mercedesa 230S naszej zaprzyjażnionej firmy z Wrocławia Classic Garage.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *