Warsaw Moto Show 2016! Czyli wreszcie zajebista impreza motoryzacyjna!

Po raz drugi czy bodajże trzeci odbyła się impreza motoryzacyjna o nazwie Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie w dawnych halach Maximusa. Hale te zakupił znany przedsiębiorca z Łodzi który jest tam królem handlu detalicznego. Jak się nazywa to możecie się domyśleć. Dla wolno myślących koło ratunkowe w postaci pierwszej litery czyli P!

Na pierwszej edycji Moto Show która odbyła się na wiosnę w czasie nocy muzeów nie byłem, bo miałem robotę przy organizacji nocy Muzeów w Legionowie. Ale każdego kto był w Ptaku pytałem się jak było? Jedni że do dupy bo frytek nie było, inni że zajebiście bo lawetą można wjechać za darmo. Ale ludzie byli? No byli ale mało! No kurna nie dowiesz się! Dlatego teraz postanowiłem pojechać i zobaczyć co w Ptaku piszczy.

Deszcz lał niemiłosiernie, ale ja i dwóch Patryków popruliśmy do Nadarzyna Peugeotem 106 zakupionym niedawno po atrakcyjnej cenie. Już z daleka było widać że ludzi jest po prostu milion! Zaparkowaliśmy i fru do pierwszej hali. Szczena mi opadła bo jestem przyzwyczajony do smętnych stoisk na różnych imprezach oldtimerowych a tu kolorowo, muzyka dudni, hostessy się uśmiechają! No Ameryka!

Sama impreza jest podzielona na część motoryzacyjną że się wyrażę tradycyjna, aczkolwiek mam na myśli nowe Ferrari, Porsche, Lamborghini, Mercedesy i co tam jeszcze wymyślono żeby nam facetom zamącić w głowach. Druga cześć wystawy to Sport samochodowy wszelkiej maści i na koniec oldtimery wszelkiej maści.

SONY DSC
Pierwszy widok po wejściu do hali! Mega mocne Porsche z GT! Istny potwór na czterech kołach!
SONY DSC
No dupę to ma niezlą ten prosiak z teamu Olimpa!
SONY DSC
No takie historie! Ja  przyjechałem zrobić reportaż o zakurzonych oldtimerach a tu takie prowokacje, Złożę oficjalną skargę do organizatora aby nie epatować pośladkami. Jest to oburzające! Prawda?

Poszliśmy na mocno reklamowana przez organizatora imprezę organizowana przez BMW Klub Warszawa czyli Bikini Show. Po ludzku rzecz ujmując dziewczyny miały myć samochód z użyciem piany i własnych cycków. Przynajmniej wszyscy dziennikarze a przybyło ich tam ze 40-tu i publiczności której było multum oczekiwaliśmy na wydarzenie. Co chwila organizator nadaje komunikaty zę za 10, 15, itd minut! Ścisk taki że meksyk, nawet w sektorze dla fotografów obiektywy zaparowane. No ale dla takiego Show warto cierpieć!

Wreszcie dziewczyny obarczone lekkim celulitem i ubrane tak z grubsza rzecz ujmująć bardziej na spacer z dzieciakiem po parku a nie na Bikini Show. Najpierw prezentacja pucharów które zdobył klub BMW, ale wiadomo wszyscy mają w dupie te puchary, czekamy na cycki! A tu o zgrozo dziewczyny ani nie potrafią tańczyć a mycie polegało na wzięciu gąbki z takim wyrazem twarzy z jakim zbiera się gówno psa na spacerze w husteczkę! Wszyscy reporterzy i kamerzyści aż przecierali oczy ze zdumienia że tak reklamowany show to takie gówno. Jak na następnej edycji będzie Bikini Show to spokojnie możecie wziąść dzieci, babcię i co tam macie. Jedynym Show jaki tam widziałem to hektary celulitu na dziewczynach, pora na fitness z Chodakowską dziewczyny!

SONY DSC
Dziewczyny szykują się do Show!
SONY DSC
Publiczność rozpalona do czerwoności!
SONY DSC
Najpiękniejszy uśmiech Moto Show 2016! A chłopaki z klubu BMW Polska nie więdza gdzie oczy podziać ze wstydu po Bikini Show! Ale nie wyprzedzajmy wypadków.
SONY DSC
Puchary na bank nie są za organizację Bikini Show.
SONY DSC
Dziewczyny były niemowy, więc ten puchar to za zawracanie dupy w temacie Bikini Show.
SONY DSC
Na ale gdzie te bikini?
SONY DSC
Dziewczyny okazały się nieśmiałe, i miały niewielkie pojęcie o znaczeniu słowa Show!
SONY DSC
Żeby nie powiedzieć zawracanie dupy z tym Show!

Jak to na imprezie motoryzacyjnej zawsze jest konkurs na najpiekniejszą felgę, ( tak! tak! chłopaki z Yangtaimer Warsaw to o was! ) ale tym razem nie było, więc komisja w składzie dwóch Patryków i ja, jednogłośnie wybraliśmy cud miód w cygańskim stylu czyli pozłacany BBS!

SONY DSC
Król jest tylko jeden!
SONY DSC
Ta sama fela tylko bez złota i srebra czyli w oryginalne, Bida z nędzą !

Jedną z ciekawostek było stoisko organizowane przez Pana Andrzeja Pleskota specjalisty od cynowania nadwozia. Cynowanie nadwozia to dla młodszych odbiorców bloga wyjaśnienie że chodzi o szpachlowanie tylko bez szpachli. Szpachlę wymyślono w latach 70 tych. Zanim jej nie było każdy master w warsztacie to potrafił robić! Panie Andrzeju na bank zapisuję się do Pana szkoły cynowania, tym bardziej że mam budę Opla do wycynowania!

SONY DSC
Profesjonalny pokaz techniki cynowania, frekwencja niewielka. Co dziwne, bo jest to profesja w któej nie ma obecnie specjalistów. Kazdy kolekcjoner z Niemiec odda ci  pięć nadwozi do roboty! Góra kasy do zarobienia!
SONY DSC
Jakiś idiota upaprał Mercedesa Gelendę w błocie i postawił na wystawie. Podobno głupich nie sieją!

Byliśmy też na stoisku Iron Warriors Team czyli studentów Politechniki Łódzkiej którzy skonstruowali pojazd na kultowe zawody Shell Ecomarathon. Pojazd na jednym litrze paliwa musi przejechać jak najdłuższy dystans! Pojazd z Łodzi ma rekord 800 kilometrów, ale mistrzowie w tych zawodach czyli inne uczelnie  z całego świata i ich pojazdy osiągają 3000 kilometrów! Szok! Dla wyjaśnienia technika jazdy tym pojazdem polega na rozpędzeniu go do 60 km/h i zgaszeniu malutkiego silnika od wykaszarki ( jak w przypadku pojazdu z Politechniki Łódzkiej ) i toczenie się aż pojazd zwolni do 15km/h wtedy odpala silnik i taką techniką do mety. Życzymy powodzenia w zawodach!

SONY DSC
Zespół rajdowy! Dziewczyna na wprost to kierowca pojazdu, waży 42 kilogramy i nie wolno jej jeść frytek! Pojazd widoczny po lewej! Patryki w ilości dwóch sztuk stoją za kierowczynią i lubią frytki!

Byliśmy też na stoisku Krzesimira Kwasiborskiego który ma firmę naprawiająca i tuningującą samochody sportowe! Pokazał nam swoją Hondę!

SONY DSC
Honda szybsza niż wygląda, podobnie jak kierowca!
SONY DSC
Spojler maskuje brak mocy, ale to tajemnica, nikomu nie mówcie!

Ogladaliśmy też łódz motorową w wersji luksusowej, Firma ma siedzibę koło mnie w Nieporęcie,  więc będzie okazja do nich wdepnąć. Łajba wypas silnik 300 koni, skóra, nagłośnienie, wszystko luks! Co ciekawe, a czego nie wiedziałem że kupujac samochód na firmę nie możesz odliczyć vatu, paliwa itd. A kupując łajbę od razu odliczasz VAT, paliwo i co tam chcesz, dlatego jak firma szuka kosztów to kupuje łódz!

SONY DSC
Patryk ma łódz na Zegrzu i siedzi za sterem. Widoczna mina po podaniu ceny za tego luksusuowego Titanica przez sprzedawcę siedzącego po prawej. Ile! Luz 100 tysięcy! Dolarów!
SONY DSC
Dobrze zaprojektowana do rozrywki towarzyskiej, Jest gdzie się położyć w przypadku chwilowej niedyspozycji  a autopilot sam dopłynie do portu i zacumuje!

Moim zdaniem najciekawszych ludzi jakich spotkałem to Team rajdowy Kaczmarskiego. Tak! Tak! Jego tata ma firmę we Wrocławiu upominajacą dłużników wszelkiej maści. Trochę cierpnie skóra na plecach jak ma się coś na sumieniu!

Jak pamietamy Kaczmarski to wychowanek Hołowczyca i swojego czasu startował w rajdzie Paryż Dakar samochodem Mini oczywiście specjalnym Mini za milion euro!

W przyszłym roku jego kariera rajdowa skupi się na mistrzostwach europy w Rallycrosie. My mieliśmy okazję zobaczyć jego rajdowy samochód, który z fabrycznym nie ma nic wspólnego.  Silnik dwulitrowy, a przyspieszenie do 100-tki? Nie mogłem uwierzyć jak mi gość powiedział że 1,8 sekundy! Jak bolid formuły pierwszej! Na ile ten silnik starcza trzy, cztery zawody? No po prostu Kosmos! Ekipa synmpatyczna pokazała nam brykę i wszystkie tajniki jej konstrukcji!

SONY DSC
Patryk mówi że panel elektroniczny sterowania do dupy! Jak by grzebnął to jeszcze te 0,8 sekundy by urwał na starcie.
SONY DSC
Mechanik który mi pokazywał tajniki wozu, mówi że jeżdził poprzednimi wozami Kaczmarskiego, ale tym boi się mocno dodać gazu. Ja też słyszałem ze w Rallycrosie nie kucają w tym temacie!
SONY DSC
Odejmowana kierownica i składająca się przy kolizji kolumna kierownicy!
SONY DSC
Przesympatyczny zespół Kaczmarskiego, po lewej mechanik, pani od logistyki i menager teamu.
SONY DSC
Ta bryka nie wygląda na potwora, ale uwierzcie mi że na tej imprezie wątpię żebyście znależli brykę z lepszym czasem startu.
SONY DSC
Sekwencja chodzi twardo, ale to zabawka dla dużych chłopców! Musi nieżle ryczeć, co ciekawe posiada osobny zbiornik 40 litrowy z płynem do spryskiwaczy bo w Rallycrossie cześć trasy zasówa po szutrze. Co się dzieje w trakcie deszczu to łatwo sobie wyobrazić.
SONY DSC
W trakcie Warsaw Moto Show 2016 odbyły sie też Mistrzostwa Świata Modeli zdalnie sterowanych, tutaj zawodnicy w padoku. Zaraz poszczególni zawodnicy przeniosą się ze swoimi bolidami na tor ułożony obok serwisu.
SONY DSC
Co to jest ? Zabezpieczenie nakrętki koła? Bo przecież nie nakrętka? Za chamsko wygląda!
SONY DSC
Pani od napojów z witaminami też zasługuję na uwiecznienie.
SONY DSC
Rozmawiałem z nią 15 minut i nie zajarzyłem że to Ola z programów w stacji TTV. Dopiero Patryk mi powiedział! Straszny wstyd! Ryszard ty się ogarnij, przestajesz ludzi poznawać!
SONY DSC
O co chodzi? Barber Shop na Moto Show!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *