Rozpoczęcie Sezonu Youngtimer Warsaw 2016

Było zimno i zmarzłem na kość, ale sezon uważam za otwarty! Impreza odbyła się na dawnym torze testowym FSO przy ul. Jagiellońskiej w Warszawie. Samochodów najechało się z 700 sztuk! Szok! Nigdy nie byłem na otwarciu sezonu organizowanego przez organizatorów słynnych już i kultowych Spotów na tyłach Stadionu Narodowego w Warszawie. Pierwsze wrażenie to ilość bryk, drugie – to ich jakość. Dawniej było mnóstwo parchów i bryk z otwartym wydechem oraz konkursy w stylu „jak nie urwę czegoś w trakcie palenia gumy to nuda”. A tutaj chodziłem z otwarta japą. Mercedesów z lat 80 i 90-tych setka to spokojnie, a wszystkie wylizane, z mega felami. Do tego większość po auto detailingu (a jeszcze parę lat temu mało kto czaił temat co to ten detailing).

Każdy chyba pamięta takie mercedesy z ulic, a ten naprawdę w super stanie! i niudziwniony dodatkami
Każdy chyba pamięta takie mercedesy z ulic, a ten naprawdę w super stanie! I nieudziwniony dodatkami.
Meroli z takimi felami było zatrzęsienie, już nawet ich nie wróżniają w konkursach bo się opatrzyły, patrzenie na takie Lorinsery czy BBS-y mi nigdy się nieopatrzy, a tak swoją drogą to ile może kosztować taki zestaw czterech feli z takimi laczkami, jeden czy dwa polonezy?
Meroli z takimi felami było zatrzęsienie, już nawet ich nie wróżniają w konkursach bo się opatrzyły.Mi patrzenie na takie Lorinsery czy BBS-y mi nigdy się nie znudzi. A tak swoją drogą, to ile może kosztować zestaw czterech feli z takimi laczkami?  Jeden czy dwa polonezy?
Kaszlaki we wszystkich możliwych kolorach i w super stanie, musze pojechac na zlot kaszli swoim Fiatem będę wyglądał jak ojciec
Kaszlaki we wszystkich możliwych kolorach i w super stanie. Muszę pojechać na zlot kaszli swoim Polskim Fiatem 518 – będę wyglądał jak ojciec (mam nadzieję, że chrzestny!).

Mnóstwo kaszli, chłopaki ze złombolowymi sprzętami i, ku mojemu zdumieniu, bardzo mało dużych fiaciorów. Odnośnie samochodów mocno nietypowych, to był tu głównie mój Fiat 518, z tego względu że  przedwojenny i taki trochę z niego średni Youngtimer. Ale niestety, mam tylko takie na korbkę, a ten jest najmłodszy no to przyjechałem swoim Fiatem Polskim 518.

Mój Fiacior cieszył się sporym zainteresowaniem publiczności, zaparkowaliśmy obok naszego znajomego, którego poznaliśmy na Spotach pod Stadionem, i jego Zuk strażacki.
Mój Fiacior cieszył się sporym zainteresowaniem publiczności. Zaparkowaliśmy obok naszego znajomego Jakuba, którego poznaliśmy na Spotach pod Stadionem. Na zdjęciu jego Żuk strażacki.

Od godz 10 do 15-tej można było nasycić oczy naprawdę zjawiskowymi samochodami. Były też ze cztery foodtracki, ale żarcie podłe – a już frytki belgijskie to katastrofa do kwadratu. Następną razą bieremy grilla, bo jak chcesz mieć dobre, to zrób sobie sam!

Nagłośnienie słabe – słychać tylko pod sceną Ale rozumiem, że organizator nie brał za wjazd po 500 zł, więc wybaczalne.

Impreza bardzo mi się podobała, były oczywiście konkursy na najładniejszą bądź najbardziej oryginalną felę czy najpiękniejszy samochód. Nagrody fundowali też sponsorzy m.in. polski producent kosmetyków samochodowych. Moja bryka została wyróżniona w konkursie publiczności i otrzymałem puchar oraz od pisma Classic Auto -10 numerów, dodatkowo duże szmatki i szampon do autodetailingu, których zawsze w garażu brakuje.

Zapraszam do obejrzenia fotoreportażu z otwarcia sezonu. I do zobaczenia na cośrodowych spotkaniach na tyłach Stadionu Narodowego w Warszawie.

Jak to mawiał Nikodem Dyzma, pucu nigdy nie za dużo, czyli opowiadam na estradzie o swoim fiacie i jego zawiłych losach, jest co opowiadać bo ma 80 lat!
Jak to mawiał Nikodem Dyzma, pucu nigdy nie za dużo, czyli opowiadam na estradzie o swoim fiacie i jego zawiłych losach. A jest co opowiadać, bo samochód ma 80 lat!
Zaprezentowałem też Polskiego Fiata 518 na estradzie, zrobił spore wrażenie ze względu że był jedynym nieyoungtaimerem, a tak właściwie to w jakiej klasie go umieścić ? Weteran?
Zaprezentowałem też Polskiego Fiata 518 na estradzie. Zrobił spore wrażenie bo był jedynym nieyoungtimerem. A tak właściwie, to w jakiej klasie go umieścić?  Weteran?
Jedyny zmotoryzowany i to bez uprawnień w klasie baby. I pytanie czy lepiej pchać w wózku czy kupić mu brykę? Pewnie że brykę!
Jedyny zmotoryzowany i to bez uprawnień w klasie baby. I pytanie, czy lepiej pchać w wózku czy kupić mu brykę? Pewnie, że brykę!
Były ze trzy prawdziwe miniaki jeszcze angielskie, jak oni tym zasuwają po dziurach?
Były ze trzy prawdziwe miniaki, jeszcze te angielskie. Jak oni tym zasuwają po dziurach?
Moi faworyci i zwycięzcy tego spotkania ( niestety tylko w moim rankingu) prawdziwy smutek i jego właściciele, jak go odpalili to szczena mi opadła do ziemi, niejeden merol na tej imprezie chodził dwa razy głośniej, gratuluję "sztuki" obyśmy się jeszcze spotkali na spotach!
Moi faworyci i zwycięzcy tego spotkania (niestety tylko w moim rankingu) – prawdziwy „smutek” i jego właściciele. Jak go odpalili to szczena mi opadła do ziemi. Nie jeden merol na tej imprezie chodził dwa razy głośniej! Gratuluję „sztuki” – obyśmy się jeszcze spotkali na spotach!
Zwycięzca w konkursie na najciekawszą felgę, zwyciestwo jak najbardziej zasłużone!
Zwycięzca w konkursie na najciekawszą felgę, wygrana jak najbardziej zasłużona!
Piękny Polonez 2000 z kultowymi felgami, jak widać właściciel taszczy zasłużone nagrody
Piękny Polonez 2000 z kultowymi felgami – właściciel taszczy zasłużone nagrody.
Pora się chwalić! Wygralim w konkursie publiczności puchara i ręczniki do mycia samochodu oraz 10 numerów pisma Classic Auto
Pora się chwalić! Wygralim w konkursie publiczności puchara i ręczniki do mycia samochodu oraz 10 numerów pisma Classic Auto.
Na 700 samochodów tylko jedna para się przebrała, szacun dla nich.
Na 700 samochodów tylko jedna para się przebrała, szacun dla nich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *