Kupuję części do silnika Forda T w USA

Temat jest prosty w przypadku zakupu części do Forda T – w USA i Kanadzie jest kilka internetowych sklepów gdzie praktycznie można kupić wszystko do tych pojazdów. Ja kupiłem w Lang-sie ale potem dokupywałem drobiazgi u Snydera. Wiele rzeczy nie opłaca się dorabiać w Polsce np. drewniane elementy karoserii w USA są tańsze. Sklepy te z reguły albo specjalizują się w samym Fordzie albo opędzają kilka modeli. Ja zdecydowałem się na zakup części silnikowych, ale z tego co zauważyłem można kupić za kilka tysięcy dolarów gotowy silnik z wylanymi panewkami, musimy tylko oddać blok z naszego silnika.

Zakupy w moim przypadku to cały układ korbowo-tłokowy, wałek rozrządu i chłodnica bo w moim Fordzie była jakaś „samodziełka” i to w dodatku strasznie mała.

Części po zamówieniu przyleciały do urzędu celnego i tam ocllili je i wyszło do zapłaty za cło 2000 zł.

Poniżej zdjęcia zakupionych elementów z ich cenami.

SONY DSC
Mega ciekawa część, zamiast mechanicznego aparatu zapłonowego, kupiłem elektroniczny, system taki nazywa się TRUE FIRE IGNITION SYSTEM i kosztuje bagatela ! 373 $. Ale jak będziecie co 200 kilometrów regulować brzęczykowy zapłon i borykać się z rolkami zapłonu jak zajdą olejem silnikowym to bez dwóch zdań jest to temat do kupienia! Tym bardziej że powrót do mechanicznego systemu to pół godziny czasu.
SONY DSC
Tabliczki znamionowe, chyba zamówiłem za dużo! Koszt to parę dolarów czyli 8!
SONY DSC
Pierścienie i flaki stacyjki bo u mnie była mocno przegnita i rzeżbiona do kwadratu.
SONY DSC
Taśmy do obejm automatycznej skrzyni biegów, niepotrzebne bo w moim modelu są już przyklejane okłądziny. Ale te dałem chłopakom od repliki Forda FTB i do dzisiaj śmigają.
SONY DSC
Tłoki aluminiowe do zestawu koszt 78 $
SONY DSC
Wałek rozrządu koszt 183 $
SONY DSC
Najdroższa częśś silnika to wał korbowy wyważany. Koszt bagatela 1398,00 $ Tu obok starego wałka wyjętego z silnika.
SONY DSC
Widać też że  grubość bieżni jest inna. Oczywiście kupujemy u producenta cały zestaw czyli tłoki korbowody, panewki i oczywiście wszystko spasowane, bo inaczej będzie ból.
SONY DSC
Amperomierz, 4 dolary, zamontowałem do dzisiaj nie wiem dlaczego nie działa!
SONY DSC
Panewki wałka rozrządu.
SONY DSC
Chłodnica nowa 890,00 $ Tutaj jak widać ktoś walnął u producenta w dole, dostałem 200 $ rabatu. Potwierdza się powiedzenie że głupi ma szczęście.
części
Chłodnica ma 3 letnią gwarancję producenta i jest oryginalną licencyjną chłodnicą Forda
SONY DSC
Do tego wałka potrzebna jest też specjalna miska olejowa, która mieści 7 litrów oleju!
SONY DSC
Pudło po chłodnicy.
SONY DSC
Uszcelki do silnika, zestaw kosztuje 37 dolarów
SONY DSC
świece 24 $ za sztukę czyli 99 $ za komplet i poasują tylko do Forda modelu T, czyli do Poloneza nie wstawisz. Po prawej stronie biały element, chyba uszczelniacz mi pozostał bo nie wiedziałem gdzie to ma być!
SONY DSC
Drobiazgi, po lewej stronie nowa rolka paska wentylatora i magik w ręku trzyma dwa paski, są ze skóry, na stole drobnica do silnika.

SONY DSC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *